T628 1w Долга низа вокс 2 каналот следи FRS ГМРС радио воки токи пар мобилни преносни радија interphone 121 приватни кодот
Ново - 10 %

T628 1w Долга низа вокс 2 каналот следи FRS ГМРС радио воки токи пар мобилни преносни радија interphone 121 приватни кодот

Залиха
DEN 863.52
DEN 777.00
Износот:


Стокови : 2 ПАРЧИЊА TS628 1w долга низа Преносни PMR446 Рачни Воки Токи 2 Начин мобилни Радија Transceiver портокал w/ конектор за слушалки
Пакетот вклучува :
Г. T628 FRS * 2
H. T628 FRS *2 + НИ Y полначот *1
I. T628 FRS *2 + слушалки *2
Ј. T628 FRS *2 + НИ Y полначот *1 + слушалка *2
Сите линкот погоре не се вклучуваат батериите , можете да ги купите АА x 6 компјутер ( за 1pair T628) во вашиот локален пазар
Напомена : ќе испрати слушалки без кука за I/J
За Фреквенција
главно се користи во : Европа, Русија, некои од Среден Исток, Африкански земји, и др Главно се користи во : Север/Sourth Америка, и др
Карактеристика на Topsung T628 воки-токи
1. Трошоците-ефективна
2. Моќност : 1 W/0.5 W Брза (други продавница е 0.5 W само)
3. Разговор Опсег : 0-1 Носители.На 5 КМ, Max опсег
4. Две Канал следење
5. Прилагодлива чувствителност
Спецификација & Корист на Т-628
Функција
Спецификација & Корист
RF Моќ :
Hi/Lo Моќ брза може да го зголеми вашиот разговор опсег или зачувате енергија
1 W/0.5 W брза со Мени
8 Канали
PMR 446.00625~ 446.09375 mhz
121 Приватност Кодови
38 CTCSS (Континуиран Тон Кодирани Squelch Систем) кодови
и 83 DCS (Дигитално Кодирани Squelch) кодови
обезбеди вкупно 121 приватност кодови. 968 приватност комбинации се е можно
ВОКС
(Глас Активира Пренос)
Рака-бесплатно
Корисникот?s voice е откриен и радио пренесува без треба да притиснете на било копчиња,
ослободување на корисникот?s раце за други задачи. 3 ВОКС чувствителност нивоа се овозможи на корисникот
за да одберете на која точка на радио ќе го откријат нивниот глас
Скенирање
Им овозможува на корисниците да го скенира или канали, CTCSS приватност кодови во канал,
или DCS кодови во рамките на канал за да се лоцира разговори во тек
Call Alert
(10 избор на ѕвонење)
Обезбедува до 10 лесно препознатлив повик тонови на предупредување за дојдовни повици
Роџер Beep На Ѕвонење
(избор за вклучување/исклучување)
Потврда на ѕвонење покажува завршувањето на корисникот?s менувач, и сигнали на другите
Копче За Заклучување
Кога е активирано обезбедува клучните рампа за безбедност елиминирање случајно канал промени.
Power Saver
Уникатен спој се протега на животот на вашите батерии.
Авто Squelch
Автоматски се исклучува слаба преноси или несакани бучава поради терен или опсег ограничувања
Поставување на чувствителност
помага да се минимизира можноста за несакана звуци предизвикувајќи пренос и им помага на радио собереш меки гласови.
Двоен Канал Следење
Избегнувајте да пропуштите било повик од вашиот партнер
Позадинско осветлување на LCD
Максимална леснотија на користење, дури и во текот на ноќта.
Звучн./Микрофон/Полнење Џек
Овозможува употребата на ?Y? ѕидот конектор за слушалка или звучник/микрофони за ?hands-free? операција
Спојувалка За Каиш
Обезбедува вашиот micro TALK радио, додека во движење
Нема дозвола за Лиценца или Услуги Такси
Висок квалитет на бендот фреквенции без такси
Сертификат :
FCC, CE, ROHS
Слики од TS628 воки-Токи
Објектот Слика (Напред, назад, од страна, горе-view, надолу-видете, пакување, accesories,и др)
Поради да се Камерата, таму ќе биде малку боја-разлика.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
Lechancelink
Димензии:
160x53x32mm
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Фреквентен Опсег:
462.5625~ 467.7125 Mhz
Број На Модел На:
TS628
Разговор Опсег:
0-1 носители.На 5 КМ
Максимален Домет:
Воки Токи Тип:
Преносни
Складирање Канал:
22
Материјал:
ABS
Тип:
Рачни
Место на Потекло:
Кина (Копно)
боја:
Портокал
RF Моќ:
1W/0.5 W swift

Поврзани производи