Freeshipping Мартин Светлина jockey USB 1024 DMX 512 DJ Контролер,Мартин lightjockey 3 Pin 1024 USB DMX Контролор, предводена фаза светлина

Freeshipping Мартин Светлина jockey USB 1024 DMX 512 DJ Контролер,Мартин lightjockey 3 Pin 1024 USB DMX Контролор, предводена

Залиха
DEN 7200.00
Износот:


Топла продажба,Силна функција Мартин usb dmx,dmx конзола !
Оваа Мартин Lightjockey може да биде 100% compatiable со origianal Мартин софтвер!!!
Опис На Производот :
Фаза Осветлување контролер Софтвер за Контрола на Системот :
1. USB-DMX сигнал декодирање, стабилна излезна
2. Поддршка за декодирање неколку USB-DMX
Вовед :
1. USB-DMX сигнал декодирање, стабилна излезна
2. Поддршка за декодирање неколку USB-DMX
3. Поддршка на КОМПЈУТЕР или Offline operatation режим опција
4. Се изгради 3 D фаза ефект на самото место, 3 D може да бидат прикажани на светлината ефект во исто време
5. Може да се комбинираат аудио и vedio и светлина ефект во исто време да се изгради музика шоу, drapping и пуштање, се движат & проширување на timescale аудио и vedio за да го поставите почеток и крај на времето на светлината ефект.
6. Обезбедениот USB со меморија функција, може да се управува сам и активирани потребни фаза осветлување меморија.
7. Содржи Тела база на податоци.
8. Изгради свој Тела датотека со податоци или менувате exisiting тела datas, сите ефекти ќе бидат вклучени (боја, gobo ротирачки & призма и така натаму)
9. Обезбедени avant-одделение дизајниран програмирање со конзола
10. Може да се постави на секој чекор работи ефект и водење & break време
11. AVI излез 3 D осветлување ефект
На разгледување на целосно се инсталира овој сет систем, ние силно препорачуваме препорачува компјутер
Лаптоп или десктоп компјутер со USB порт
Windows XP/WIN7
800 X600 резолуцијата на екранот (ви препорачуваме 1280 X 1024)
512 M меморија (ви препорачуваме 1 G )
Главниот часовник фреквенција 800 MHz (ви препорачуваме 1.56 GHz)
32 M exisiting меморија, поддржува 3 D софтвер се извршува VGA картичка (најновата серија може да се постигне најдобар ефект)
Пакување листа за секоја единица :
1 : мартин светлина jockey контролер
2 : usb кабел
3 : usb
Пред да нарачате,ве молиме прочитајте ги тука и да го оставите порака да се каже кој не ви се допаѓа :
1,DMX во/од : 3 pin машки/женски XRL,или 5 pin машки/женски XRL.ако не ни кажете,ние ќе го испратам 3 pin XLR за вас.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Бренд Име:
GIGERTOP
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Број На Модел На:
TP-D17
Име на производ:
Мартин USB 1024 DMX 512 DJ Контролер
верзија:
2.95
USB:
USB1024
Функција:
100% compatiable Мартин софтвер
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Функција:
топ продаде производ во 2014 година
работа на владата:
USB режим на работа
Случај Материјал:
пластични случај
Пакување големина:
21X16X8cm
производ нето тежина:
За 0,6 kg

Поврзани производи