OPHIR Dual-Акција Airbrush Комплет со Мини Воздушниот Компресор за Помине Уметност Алатки Привремена Тетоважа Шминка Про Airbrush Тело Наместите Бојата

OPHIR Dual-Акција Airbrush Комплет со Мини Воздушниот Компресор за Помине Уметност Алатки Привремена Тетоважа Шминка Про Airbrush

Залиха
DEN 3651.36
Износот:


Опис на Компресор : Dc воздушниот компресор е погодна за шминка,козметика,тетоважа, и почетник на хоби.и тоа има голем број на додатоци на располагање. Од повеќето едноставен, евтини компресор за луксузен целосен комплет за вашиот избор. Карактеристики на Компресор : 1. Погоден fou airbrush кол 0.2-0.5 mm.особено совршен за сочинуваат козметички и така натаму ; 2.Авто стоп funetion; 3.Тоа може да се започне со притисок.и continuious работа; 4.Работен притисок прилагодливи; 5.Derma cowskin торба,корселе и gallus avavlable.погоден за мобилни работење; 6.360 степен circumvolve airbrush држачот.за вашиот удобен работа. Спецификација на Компресор : AC трансформатор(НИ Полнач) : текст глобална напојување за AC100-240 V 50/60 HZ 0.6 НА DC Излез 12 V 1.6 ЕДЕН ЗАСИЛУВАЧ : 1.6 ГОЛЕМ проток на Воздух : 10.5 L/min Auto stop : 25psi Auto start : 15psi Работен притисок : 2-15psi N.W. : 0.71 кг/pc Dirmension : 11*5.5*12cm Опис на Airbrush Комплет : Одлична за нокти уметности, ликовната уметност, модел сликарство, телото сликарство, хоби и занаети, автомобил сликарство, фотографија ретуширање, илустрации, производство на текстил и Т-маица сликарство и користи кои бараат ФИНИ ДЕТАЛИ ПРСКАЊЕ и многу брзи промени на боја во мали количини. Спецификација на Airbrush Комплет : Двојна акција airbrush се Хранат Тип : гравитацијата Млазницата : Кол.0.30 mm Првенство капацитет : 7 CC Работен притисок : 15-50 PSI Опис на Airbrush Филтер : Прикачување директно врз airbrush,која е последната одбрана на испорака чист, сув воздух на airbrush. Минијатурни во големина, супер-парична казна мини филтер игра совршен перформанси во вашиот airbrush работа.Јасно филтер сад овозможува визуелна инспекција на built-up влага и евакуирани преку пролет-натоварени ослободување вентил – без полагање на филтер исклучите airbrush.Удобно во рака, оваа мини филтер делува како рачка на airbrush да се ублажат напнатоста во мускулите. Погоден за сите видови на airbrushes Пакет се Вклучени : 1x Мини Воздушниот Компресор 1x Airbrush Комплет 1x Airbrush Носителот 1x AC Трансформатор(НИ полначот) 1x Воздух Црева(1.7 M) 1x Филтер за Воздух 2x Упатство

Декларираните карактеристики

Тип:
Телото Боја
Количина:
1 сет
Бренд Име:
PHR
Состојка:
ASB + нерѓосувачки челик
Број На Модел На:
AC003+AC004+AC011
НЕТО-WT.:
1418 g
Име:
airbrush компресор сет
Воздушниот Компресор Боја:
Црна, Златна, Бела, Сива Airbrush Компресор (100% сосема нов)
категорија:
Шминка & Body Paint/Привремена Тетоважа/Торта Боја Алатка
Airbrush Комплет За Употреба:
Airbrush Ноктите Боја Тен Airbrush Козметички Шминка, Торта Декорирање
Airbrush Полнење Тип:
Airbrush Привремена Тетоважа/ Козметички Шминка Систем
Airbrush Игла:
Airbrush Игла Airbrush Пиштол/Спреј Пиштол
Airbrush Acessories:
Игли,Млазници, Филтер, Црева, AC Трансформатор, Носителот
Airbrush Акција:
Двојна Акција Airbrush Пиштол/ Dual-Акција Airbrush Сет
Компресор Влезен напон:
Глобална напојување за AC100-240V (погоден за сите држави)
Компресор Големина:
11*5.5*12cm

Поврзани производи