Freeshipping GARTT Хеликоптер Електронски Дигитални Теренот Мерач За RC Хеликоптер
Ново - 10 %

Freeshipping GARTT Хеликоптер Електронски Дигитални Теренот Мерач За RC Хеликоптер

Залиха
DEN 806.40
DEN 726.00
Износот:

Опис
Дигитален LCD дисплеј Теренот Мерач Ножеви степени агол за trex усогласат 450 700 RC хеликоптер
Flybarless РК хеликоптери се направи тоа тешко за пилоти да се прилагоди и да се провери на теренот поставување на хеликоптер главните ротор. Новата, Дигитална Теренот Мерач од LT90 нуди едноставност, висока точност и ултра брза теренот агол мерење. На теренот се измери е придвижуван од два CR2032 копчето клетки и им овозможува на ножеви од 250 до 700 mm.
Совршена алатка за точни ножот и на теренот усогласување која е од суштинско значење за flybarless системи. Мерење е екстремно брз и прецизен.
Карактеристики :
1)Неверојатно удобен.
2)За вклучување/Исклучување копче ви овозможува да се зачува животот на батеријата.
3) Држете го копчето ќе го запре сензор од ажурирањето на аголот дека тоа сетила. Корисно за оние кои работат во нестабилна средина.
4) Zero копче ви овозможува да поставите "0" на било која дадена позиција на сензор. Ова ви овозможува да гледате на вашиот теренот патување во секој интервал.
5)Дигитален сензор е пренослив од сечилото клип дел (спроведени од страна на 2 магнети), што ќе ви овозможи да ги користите за било која од вашите домаќинство агол-сетилните потреби!
6)Дигитален сензор е способен да се калибрира. Ако вашиот сензор не гледаат 90 степени како и за 90 степени, калибрирање и тоа ќе биде. Многу кул функција.

Декларираните карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Бренд Име:
GARTT
Материјал:
Пластични
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Број На Модел На:
TL90
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Надградба На Делови/Додатоци:
Хели Електронски Дигитален Мерач На Теренот
боја:
Црна
користат за:
rc хеликоптер

Поврзани производи