JIGU Евтини 451-10612 G278C Vostro 1710 Vostro 1720 P726C T117C T118C Лаптоп Батеријата 312-0741 312-0894 451-10611 G279C G280C

JIGU Евтини 451-10612 G278C Vostro 1710 Vostro 1720 P726C T117C T118C Лаптоп Батеријата 312-0741 312-0894 451-10611 G279C G280C

Залиха
DEN 787.68
Износот:


Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3. За сите врати производи, клиентите МОРА да контактирате со нас за враќање адреса. Овој производ има 24 месеци гаранција. Тоа ќе потрае околу 7-15 работни дена да брод на големи земји како САД, Западна Европа,Австралија и др.Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашиот веб-сајт се 100% сосема нов и слободни од дефекти во материјалот и изработката - Ние никогаш не продаваме користи и refurbished батерии.Тоа трае околу 5-7 работни дена. DHL зема околу 2-5 работни дена.
Евтини 6 ќелија 451-10612 G278 C Vostro 1710 Vostro 1720 P726 C T117 C T118 C Лаптоп Батеријата 312-0741 312-0894 451-10611 G279 C G280 C
Овој Лаптоп Батеријата може да го замени следните дел numbe :
За Dell
312-0740 312-0894 451-10611 P721 C P722 C T117 C
Овој Лаптоп Батеријата е исто така компатибилна со следниве модели : За Dell
Vostro 1710 Vostro 1720
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11. Шопинг со нас е сигурна и безбедна. Ова ни овозможува да се обезбеди најмногу до-to-date батеријата пакет тестирање за најнапредните преносни потрошувачки електронски производи. Ние продаваме само квалитетни производи од квалитетни добавувачи,сите батерии да бидат тестирани пред да го продаде. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO .
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена. EMS зема околу 5-8 работни дена.7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Во сите случаи, Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел.Имаме еден посветен тим на клиентите директори кои се секогаш подготвени да ви помогнеме да најдете лаптоп батеријата ви треба со поддршка на тебе со нивните продолжен производ знаење и експертиза на лаптоп батерии
4.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
DELL
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
Vostro 1720 P726C T117C T118C
Пакет:
Yes
Батеријата Боја:
Црна
Гаранција:
2 години
Батеријата клетки:
6 ќелија Гранд A, new
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
Клетки Ниво:
Одделение А++
is_customized:
Yes

Поврзани производи