Бесплатен превозот популарни светат во темница везови тема 1000Y + 5 избрани бои, од 1 ~5 конуси/set
Ново - 5 %

Бесплатен превозот популарни светат во темница везови тема 1000Y + 5 избрани бои, од 1 ~5 конуси/set

Залиха
DEN 319.68
DEN 304.00
Износот:


Светат во темница polyamide везови тема 120 D/2, 1000 Y/конус
Пет најпопуларните бои, пет мини-кралот spools/многу
100% Сосема нов.
бела, сина, розова, Зелена, жолта боја (како на сликата)
Забелешки :
Тоа може да светат во темница по апсорбирање на сончевата светлина или видливата светлина во 5~30 минути; подолго време ја апсорбира светлината, не е зрачи.
Тоа ќе биде Природна светлина, не сјај како светилка O(∩_∩) O~~~
Бела, жолта и зелена боја има подобар сјај ефект во темница; Како розова боја и сина боја на природна карактеристика, тие се потемни од други бои.
Карактеристики & Бенефиции
1. Специјален вез нишка која ќе се светат во темница по таа е изложена или на сончева светлина или светлата во куќата за некое време. Сјајот може да трае неколку часа, ако тоа е потполно се стави во темница.
2. Идеален за joggers и трик или treaters, и сега за везени бебе и деца предмети.
3. Бидете креативни и додадете малку забава на вашиот везови дизајни. Деца, па дури и на возрасните ќе го сакам изненадување дека нивните везови дизајн ќе светат во темница. Додадете малку забава на вашиот везови дизајн.
4. Додавање елемент на забава и безбедност на костими или трик-или-третираат кеси со сјај-in-the-dark везови тема.
Пратката Забелешка
Бесплатен превозот
Од страна на хонг конг Пост Воздух Mail или Кина Пост Воздух Mail. Ние ќе им испрати да ви откако ќе ја потврдите вашата исплата, и се потребни околу 7 ~ 30 дена. Подолго време за некои далечни област.
Ви благодариме.
Најдобар Партнер :
Најдобар партнер : ,
Најдобар Партнер : ,
Добредојдовте кликнете & купат заедно.
Ајде проверете Клиенти споделување, Благодарам. Сите мои пријател : -)
Со Tatiyana од Русија
Со Саманта од Венецуела
Simthread Co., Ltd. е професионална тема производител и извозник, од Кина, кој посветува на подобрување и производство на високо-квалитетни машина везови теми за повеќе од 10 години. Имаме голем успех во Северна Америка, Австралија и Европа. Можете да ја посетите нашата веб-страница www.simthread.com за повеќе информации. Нашите главни производи се полиестер везови нишка(Брат 61 боја поставени на располагање, Simthread 112 бои), rayon везови конец , lurex везови нишка (метален тема), конец за шиење(конец за шиење боја сетови) , prewound bobbins, пластични bobbins итн. Ние, исто така може да помогне да се произведе висок квалитет на боја и графики, денес ние сме подобрување на конец во боја листи за многу познати тема добавувачи на пазарот. Добредојдовте да контактирате со нас за да OEM вашата сопствена нишка.
Покрај тоа, ние исто така имаат prewound bobbin, bobbin нишка & полиестер везови нишка
&
покажување на нашата продавница. Wecome да ги купите во било кое време.

Декларираните карактеристики

боја:
Бела, Жолта, Сина, Светло Зелена, Розова, 2 конус секој сет, 5 конуси секој сет
Бренд Име:
Simthread
Техника:
Mercerized
Материјал:
100% Најлон
Употреба:
Плетење,Шиење,Капчиња,Крстот Бод,Teabag,Везови,Рачно Плетење,Ткаење
Функција:
Еластична,Ниско Ниво На Намалување,Абразија-Отпорни,Висока Издржливост,Еко-Пријателски
Шема:
Обоена
Предиво Тип:
Филамент
Тежина (g/топка):
26g
Предиво Count:
120D/2
Број На Модел На:
Сјај-Најлон-5
Make-up прозорци:
1000Y/конус * 1~ 5 конуси
боја:
5 бои
is_customized:
Yes

Поврзани производи