Booksew Scrapbooking Шапка Перници Домот Зголеми Шема Постелнина Поставите Домашен Текстил Памук Twill Ткаенина Занаети Уметност Работа Кукли
Ново - 51 %

Booksew Scrapbooking Шапка Перници Домот Зголеми Шема Постелнина Поставите Домашен Текстил Памук Twill Ткаенина Занаети

Залиха
DEN 56.64
DEN 28.00
Износот:


Бренд Ткаенини : BOOKSEW
Име на производ : памучна ткаенина парче.
Материјал : 100% памук. густи и газирани. ситни.
Употреба : погоден за quilting,крпеница,постелнина сетови за шиење,
облека,деца bibs, детска облека,кукли,завеса,перница,
дома декорација за шиење и така натаму
Пакет Содржина : 1 парче
11 Пре-сече Големини се достапни,тие се 5cmx50cm,20cmx25cm,32cmx32cm
25cmx45cm 45cmx45cm 40cmx50cm 25cmx160cm 20cmx50cm 50cmx50cm 50cmx100cm 100cmx100cm
Овие се пре-сече делови, ако цел 2 парчиња или повеќе, тоа не е континуирано.
За големината 50cmx160cm,ткаенина ширина е 160cm, па кога ќе цел 2 парчиња или повеќе, Ние ќе ги намали континуирана парче.
На пример :
Цел 1 парче, се сече 50cmx160cm (половина метар)
Цел 2 парчиња, се сече 100cmx160cm ( еден метар)
Цел 3 парчиња, се сече 150cmx160cm ( еден метар и половина)
Цел 4 парчиња, се сече 200cmx160cm ( два метри)
И така натаму..
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1)се намали од страна, ве молиме овозможи 1-2cm грешка.
2)мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3)кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
4)кога вкупната количина е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail.
5)кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми цел или да го откажете цел.
6)Ако сакате да ги откажете нарачате, ве молиме изберете причина "купувачот не сакате да го купите", па вашите пари може да се врати веднаш.
овие материјали се намали според големината, но не шема,па не може да бидете сигурни дека сите заврши модели ќе бидат вклучени

Декларираните карактеристики

боја:
5x50, 20x25, 32x32, 25x45, 45x45, 40x50, 25x160, 50x160, 20x50, 50x50, 50x100, 100x100
Бренд Име:
booksew
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Памук
Функција:
Еко-Пријателски
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
160cm
Стил:
Twill
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
Twill
Nonwoven Техника:
no
Плетени Тип:
no
Објектот:
100% памук twill ткаенина
боја:
Бела
Шема:
Трендафил
Функција:
Меки,Удобни
Погоден за:
крпеница, постелнина сет, quilting,облека,scrapbooking, кукли,занаети
Големина мерка:
CM
Сечење грешка:
За 1-2cm
Превозот метод 1:
Кога вкупниот износ е под 5 ДОЛАРИ, испратите UNTRACKABLE воздух mail.
Превозот метод 2:
Кога вкупниот износ е 5 ДОЛАРИ, или повеќе, да испратите страна trackable воздух mail
Ве молиме имајте во предвид:
кога вкупниот износ подолу 2 ДОЛАРИ ,НЕ МОЖЕ да се испрати. Ве молиме да се зголеми или да го откажете

Поврзани производи