Воздушни Вино И Стакло,Goblet суспендирани Во Воздух Магија Трикови За Волшебник Levitation Фаза Илузија Трик Реквизити Mentalism
Ново - 7 %

Воздушни Вино И Стакло,Goblet суспендирани Во Воздух Магија Трикови За Волшебник Levitation Фаза Илузија Трик Реквизити Mentalism

Залиха
DEN 1360.80
DEN 1266.00
Износот:


Воздушни Вино И Чаша
Демо :
Discription :
Волшебник истура вино во празен вино goblet и овозможува да оди на стакло како тој се фрлаат. Стаклото магично останува суспендирани во воздух додека виното е се ' уште се истури од шише. Одличен фаза ефект! Нашите трик може да се отстрани и се става во било кој стандарден вино или шампањ шише. Нашето вино стакло е апсолутно јасно и трик на стаклото не може да биде откриен. Ова е големо подобрување во однос на замрзнатото очила на пазарот затоа што со чисто стакло се чини дека не постои ништо да се скрие!
За купувачот Читање :

Декларираните карактеристики

Пол:
Унисекс
Тип:
првенство
Карактеристики:
Магионичари,Со Dvd,Улица,Лебдат,Професионална,Сцена,Лесно Да Се Направи
Перформанси Форма:
Фаза Магија
Материјал:
Стакло
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Бренд Име:
doo-wops
Предупредување:
види discription
Возраст Опсег:
Grownups
Настава:
онлајн видео

Поврзани производи