(Пигмент мастило) Мастило кертриџ LC3619 LC3619XL (LC3617) за Брат MFC-J2330DW MFC-J2730DW печатач
Ново - 8 %

(Пигмент мастило) Мастило кертриџ LC3619 LC3619XL (LC3617) за Брат MFC-J2330DW MFC-J2730DW печатач

Залиха
DEN 1920.00
DEN 1766.00
Износот:


Полн со чип компатибилни, мастило кертриџ за Брат LC3619 XL (LC3617 XL)
Type : Full компатибилен кертриџ
Чип : со чип
МАСТИЛО : Постојан мастило
Компатибилен печатач :
Површина : Азија Пацифик
Пакет содржина :
1pcs LC3619 XL Б.К со Постојан мастило
1pcs LC3619 XL C со Постојан мастило
1pcs LC3619 XL M со Постојан мастило
1pcs LC3619 XL Y со Постојан мастило
Купувачот Напомени : 1. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. 2. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи. 3. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. 4. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето). Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против maerials и изработка. Без претходна најава. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас. 5. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената. П : Може еден компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ? Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира. П : Компатибилни или Remanufactured мастило кертриџ се и поекономична алтернатива за ОЕМ мастило касети? Сите наши компатибилен или remanufactured мастило кертриџ се произведени според ОЕМ спецификација, и ќе се еднакви на истата страница принос како и нивните ОЕМ колега. За сите мастило касети кој е рециклиран да OEM спецификација, процесот во cludes инспекција на употребата кертриџ, електроника тест, замена на сите носи, замена на сите потребни делови, и печатење тест мастило кертриџ за квалитет. Сите наши мастило касети се 100% гарантира П : Ќе климатски фактор влијаат на печатење квалитетот на компатибилен касети? Најдобар складирање температура опсег за касети да се добие најдобар печатење квалитет е 10°C До 35°C. Ако чување на високи или замрзнување температурата за долго време дефинитивно ќе влијае на печатење перформанси.

Декларираните карактеристики

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Брат
Компатибилен Бренд:
Брат
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
LC3619XL
Кертриџ за Статус:
Целосна
боја:
C, K, M, Y
мастило:
пигмент мастило

Поврзани производи