Црна Водоотпорен 10000LM Нуркање Светло XML t6 LED Нуркање Светло Факел 18650 Светлина Подводни 100
Ново - 24 %

Црна Водоотпорен 10000LM Нуркање Светло XML t6 LED Нуркање Светло Факел 18650 Светлина Подводни 100

Залиха
DEN 921.60
DEN 700.00
Износот:

торба торба -21.72 /торба торба Црна Водоотпорен 10000 LM Нуркање Светло XML t6 LED Нуркање Светло Факел 18650 Светлина Подводни 100
Оваа светилка користи за XML t6 LED, за производство на многу светол зрак на светлина.
Излез светла може да дојде до над 10000 lumens [lm]
Внатрешна жици се однесува на висока ефикасност бустер коло, и може да се користат батерии во најголем степен
Телото на оваа светилка е изграден на авион-одделение алуминиум легура, и таа има многу цврста конструкција.
Хард-Елоксирани заврши; Анти-абразивни, слободни-нула, шок-доказ.
Ултра-длабок ров structuresi Пропадна-доказ дека ефектот е одличен кога нуркање
Оваа светилка користи текстура рефлектор(наместо да се мазни рефлектор).Зрак од текстура рефлектор е дури и повеќе, со повеќе постепена транзиција помеѓу топло место (центарот на зрак) и истури (периферијата на зрак).
Главната цел : Нуркање
Водоотпорен : До 100
Emitter Тип : XML T6 LED
Светла Боја : Бела
LED Количина : 1
Батеријата Конфигурации : 1x18650 ИЛИ 1x 26650 3.7 v (не се вклучуваат на батеријата)
Напон на Текст : 4.2 v
Тип на прекинувач : Push (само 1 Режим)
LED животниот век : 100,000 часа
Материјал : Алуминиум
Леќи На Камерата : Обложени Стаклена Леќа
Рефлектор : Алуминиум текстура рефлектор
Обвивка Во Боја : Црна
Големина(мм) : 165x 52(рамки)/36(тело)
Тежина : 270g
Пакет Се Вклучени :
1x LED Светилка (Не вклучува батерија)

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Рефлектори
Зум:
No
Осветлување Растојание:
50-100 метри
полнач:
Не Е Применливо
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Функција:
Шок Отпорни
Тело Материјал:
Алуминиум
Тип На Светилка:
нуркање фенерче
Лумен:
Други
Тип На Батерија:
18650
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Број На Модел На:
led светилка факел светлина
Wattage:
Other
Извор На Светлина:
LED Светилки
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Бренд Име:
VASTFIRE
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC
Модел на LED Монистра:
L2
Објектот:
10000LM Нуркање Фенерче
Материјал:
Издржливи авиони-одделение алуминиум
боја:
Црна
Батеријата:
1x18650 ИЛИ 1x 26650 3.7 v(не се вклучуваат на батеријата)
Водоотпорен:
100 метри подводни
Лумен:
10000LM(Max)
сијалица:
XML T6 LED
Димензии(mm):
165x 52(рамки)/36(тело)
Употреба:
Нуркање Кампување Пешачење итн

Поврзани производи