Elecrow Дополнителен Комплет за Arduino Почетници Студентите Деца Приказ на Сензорот DC Мотор Жици Електронски DIY 24 Часови со Мало Поле

Elecrow Дополнителен Комплет за Arduino Почетници Студентите Деца Приказ на Сензорот DC Мотор Жици Електронски DIY 24 Часови

Залиха
DEN 1295.52
Износот:

Со овој комплет може да се DIY некои мали нешта ви се допаѓа, која може да созд вашата имагинација.com 5-10 дена www. Гаранција & Return
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме да направиме. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба. ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние ќе се потрудиме да ги реши проблемите и да ви овозможи со најдобра клиент servcies. Ние имаме совршено технологија поддршка, која вклучува 24 учење лекции, и 4 проект примери, како што се боја dimmer, семафори, интелигентни оган и theremin. Овој комплет не вклучува Arduino одбор.
Ние обезбедуваме 1 месец замена и 12 месеци за одржување гаранции.
Превозникот Име Проценето Време во Транзит од Кина до Дестинацијата Следење на Услугата 3-5 дена www.
Техничка поддршка за Техничка поддршка е да им помогне на сугерираат производи да се купат и да се осигура дека оние кои производи се работи како што се очекува. Корист од најголемите електронски пазар, локално производство на енергија и удобен глобално логистички систем, голем број на смешни и возбудливи производи се создадени секој ден.
Пред да се вратат предмети, ве молиме контактирајте со нас и бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати на адреса
Плаќање
Ние го прифатат плаќање преку Кредитна Картичка, paypal или онака дека Aliexpress поддржува. Овој комплет вклучува прикаже дел, 5 видови на сензори (вибрации сензор, сензор на допир, пламен сензор, DHT11 Температура и влажност, сензор, почвата miosture сензор), DC мотор со машки Dupont Жица + фан ножот и серво.cn 7-25 дена www.com 3-5 дена www.
Карактеристики
Ослободете ја вашата креативност, нека идеја сјај
Се забавуваат со вашата рака, со семејството или пријателите
Леснотија на користење, јасни упатства и онлајн поддршка
33 видови на модулите и сензорите, 24 лекции за Arduino
Спецификации
Тежина : 395 г
Големина : 20cm(L) x 14cm(W) х 4.ние исто така, обезбеди голем број на видови на услуги ,вклучуваат Фузија PCB услуга, Компонента Извори услуга и PCB Монтажа сервис итн. Ние се интегрираат ресурси да им служи на новата ера на иновации.
За било какви причини, не сте задоволни со предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
Овој комплет е погодна за стартер на Arduino, како на пример, кој има слаба основа на Arduinio и не контактирал со Arduino. Ние поддршка world wide превозот со следење на број(Регистрирани воздухопловната) и да изразат(DHL/ФЕДЕКС/UPS/EMS).5 cm(H)
Пакет листа
Breadboard x 1
65 Скокач Жица x 1
Женско-кон-машко Dupont Жица x 10
Отпорник (220 R) x 10
Отпорник (330 R) x 10
Отпорник (1 K) x 10
Отпорник (10 K) x 10
Жолти LED x 4
Сина LED x 4
Зелена LED x 4
Црвени LED x 4
Копчето (големо) x 4
Копчето капа x 4
Активни Ѕвончето x 1
Пасивни Ѕвончето x 1
RGB LED(заеднички катоден) x 1
1 цифра 7-сегментен Дисплеј(заеднички катоден) x 1
4 цифрен 7-сегментен Дисплеј (заеднички анодна) x 1
IC 74 HC595 x 1
LCD1602 Модул x 1
5 V реле x 1
Вибрации Сензор x 2
Photoresistor x 1
Пламен сензор x 1
Thermistor x 1
DHT11 Температура и влажност, сензор x 1
Допре сензорот x 1
Почвата влага сензор x 1
РК-SR04 модул x 1
9 G серво x 1
DC мотор со машки Dupont Жица + фан сечилото x 1
IC L293 D x 1
Potentiometer(10 K)x 3
ЦД x1
Вики & Надворешни врски
За Нас
Elecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина.

Декларираните карактеристики

Пакет:
SMD
Тип:
Регулатор На Напон
Бренд Име:
ELECROW
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
AAK39525K
Примена:
компјутер
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Напон:
Меѓународниот стандард
Состојба:
Нови
Rohs Жалба:
ROHS
Објектот Тежина:
395g
дополнителен комплет:
за Arduino
Големина:
20cm(L) x 14cm(W) х 4.5 cm(H)

Поврзани производи