Отворено Rainproof DC12V LED Напојување 60W 100W 200W 250W 400W LED Драјвер Осветлување Трансформатори
Ново - 25 %

Отворено Rainproof DC12V LED Напојување 60W 100W 200W 250W 400W LED Драјвер Осветлување Трансформатори

Залиха
DEN 614.40
DEN 461.00
Износот:


Отворено Rainproof DC12 V LED Напојување 60 W 100 W 200 W 250 W 400 W LED Драјвер Осветлување Трансформатори
Спецификација :
Влезен Напон : AC 190-240 V
Излезен Напон : DC 12 V
Излезна Струја : 5 A / 8.3 A / 16.7 A /20.8 A / 33 A
Моќност : 60 W / 100 W / 200 W / 250 W / 400 W
Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај
Работна Температура : 0~40 C
Температура на чување : -20~60 C
Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација
Карактеристики :
Висока моќност ефективни, сигурност со стандардите за индустријата
Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита
Пакет :
1 * Rainproof Напојување

Декларираните карактеристики

Wattage:
60W, 100W, 200W, 250W, 400W
Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
Гаранција:
-
Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
DC12V
Влезниот Сигнал:
50/60Hz
Излезниот Напон:
DC12V
Приклучок Тип:
Никој
Влезен Напон:
AC
Повратен Сигнал:
190-240V
Бренд Име:
Зелена Мудрост
сертификација:
CCC,RoHS
Број На Модел На:
DC12V Возачот

Поврзани производи