HQCAM AHD 5MP Мини AHD Камера 1/2.9 CMOS FH8538M + IMX326 AHD Камера Надзор Затворен Камера 2560x2048 5.0 ПРАТЕНИК Затворен AHD Cam
Ново - 10 %

HQCAM AHD 5MP Мини AHD Камера 1/2.9 CMOS FH8538M + IMX326 AHD Камера Надзор Затворен Камера 2560x2048 5.0 ПРАТЕНИК Затворен

Залиха
DEN 1584.00
DEN 1426.00
Износот:

3 KG
Димензии (W×H×D)
ПАКЕТ
1 BUC
Камерата (Нормално, ние ќе испратиме без Лого)
ако имате потреба од лого,ве молиме оставете порака во ред.2,црно/бело 0.2
S/N Сооднос
≥55d B(AGC Исклучен)
Видео Излез
1ch AV висока резолуција излез
1ch Аудио излез
ЛЕЌА
Фокусна Должина
3.
3 : Оваа камера може да не работат со ТВ или на друг монитор.AHD 5 MP камера мора да работат со AHD 5 MP еден.1 mm опционално)
Леќа Тип
Фиксен
ОПЕРАТИВНА
DAY & NIGHT
Авто
МЦП
YES
2 DNR/3 DNR
YES
Рамка
[email protected]/NTSC 30fps
Singal интерфејс
Една фотографија отпор интерфејс,еден IR-НАМАЛУВАЊЕ на интерфејс ,поддршка фото отпор сигнал и IR-НАМАЛУВАЊЕ на линкови за IR
Баланс На Белата Боја
Авто
Гама Корекција
>R0.
4 : Ако не знаете што е AHD 5 MP, ве молиме проверете во вашиот dvr menu (мени) за да го проверите опција "Дигитални" времето мора истата слика како мојот фотографијата, ако нема, ќе работат работата.(ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот,Ние сакаме да ви даде добар купување искуство)
7, Сите врати пакет треба да бидат вклучени целосна додатоци на објектот.( Времето за испорака е околу 5-7 работни дена од EMS , 3-5 дена од DHL,7-21 работни дена од регистарот пошта). Вашиот dvr мора да ги имате локалните AHD 5 MP еден потоа ќе работат.
3, Ние ќе ви испратиме следење на број во рок од 24 часа по ставка испратени надвор.0 Megapixal
Ефективни Пиксели
2560x2048(H/V)
ТВ Систем
AHD Еден
Sync Систем
Жичен
Употребливи Осветлување
боја 0 Luxa F1.
6, Pls слободно контактирајте со нас во рок од 3 дена, ако сте го добиле било погрешно или погрешни предмети.
Ве молиме отворете го линкот подолу за купување AHD!!!
Главната PCB
FH8538+IMX326 За 5 MP AHD
Оваа сензори е СУПЕР сензор во AHD5 MP
Сензор На Слика
IMX326
DSP
FH8538
Хоризонтална Резолуција
5.
2, Ние ќе ја објавите вашите елементи од рок од 2 работни дена по исплата потврди. Ние можеме да се обидуваме се потрудиме да ви помогне. Ако користите AHD тестер,ве молиме бидете сигурни дека вашата тестер имаат AHD5 MP еден. Pls веруваат нас може да ви помогне да го реши проблемот.
Answer : ___________________________ Note : * ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земја
* Следниве дел стрелка може да избере да нарачате , ве молиме пратете на продавачот потврдите . Ако имате нешто да се чувствувате незадоволни со, ве молиме ни e-mail.
8, Pls ни остави позитивен фидбек ако го цениме нашиот објект и услуги на клиентите,Ние ќе го прават истото за вас.
Продажба, испорака и политика на враќање :
1, ве Молиме да се разбере она што сте ги купиле, ќе треба да го прочитате нашиот ОГЛАС,условите јасно. AHD 5 MP е за AHD 5 MP.
2 : AHD 5 MP не значи NVR 5 MP, NVR 5 MP е само за IP камера 5 MP.ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА :
1 : Оваа ставка е AHD5 MP камера, AHD еден не е на аналогни еден.
5, Било увозни давачки и локалните даноци е купувачот одговорност(ние ќе ја објавите вашиот објект надвор како "подарок)" со ниска вредност, така што може да ви помогне да заштедите на данокот.45
Електронски Shutter Speed
4/25s~1/45,000 s
BLC
Авто
Се Здобијат Со Контрола
Авто
LED
НИКОЈ
IR Статус НЕ
IR Моќ На
Потрошувачка На Енергија
Напојување
DC12 V ±10%
МЕХАНИЧКИ
Водоотпорна Домување
НИКОЈ
Боја/Материјал
Бела
Cut-доказ Заградата
YES
Операција Температура
под-10℃~ +50℃RH95% Max
Температура На Чување
under20℃~ +60℃RH95% Max
Тежина
0.

Декларираните карактеристики

Сензор Големина:
БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 2.1 mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Бренд Име:
HQCAM
IR Растојание(м):
no
Технологија:
Pinhole
Поддржани Оперативни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 Лу
Складирање:
Никој
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Напојување(V):
DC12V
Сензор Бренд:
SONY
Инсталација:
страна
Тип:
AHD Камера
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Димензии (L x W x D)(mm):
34X34MM
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-17871452
Висока Дефиниција:
5.0 Мегапиксели
Леќа (mm):
3.7 mm
Напојување:
DC 12V
Аудио Излез:
NO
Стил:
мини ahd камера
Големина:
34X34MM
Извор На Енергија Снабдување:
DC12V
Тип:
AHD Камера
Минимална Осветлување:
0.1 Лукс
Сензор:
1/2.9 CMOS Сензор FH8538M + IMX326
Style1:
AHD Камера

Поврзани производи