3 во 1 Дигитален TDS ЕЗ Метар Тестер Џеб Аквариум Базен Вода Вино Урина LCD Пенкало Следење
Ново - 5 %

3 во 1 Дигитален TDS ЕЗ Метар Тестер Џеб Аквариум Базен Вода Вино Урина LCD Пенкало Следење

Залиха
DEN 2425.44
DEN 2304.00
Износот:


3 во 1 Дигитален TDS ЕЗ Метар Тестер Џеб Аквариум Базен Вода Вино Урина LCD Пенкало Следење
Опис на производот
TDS квалитетот на водата тест пен се користи за тестирање на TDS вредност на вода, на спроводливост на водата, со цел да се утврди кој е чистота. Во исто време, тоа е во функција на тестирање на температурата на водата и животната средина температура, и може да се широко се користат во третман на вода, индустријата, вода за пиење индустрија, семејни, лични дома, на патување, на полето на работата и така натаму.
Карактеристики
1. Дигитален дисплеј : точни на 4 цифри. Температурна компензација точни до 0.1. 2. Светлото функција : зелени осветлување додека TDS вредност =40.
3. Авто-заклучување : TDS вредност stabillizes 4 секунди, инструмент автоматско заклучување читања.
4. Еден Допир функција : Заборавајте да исклучете го моќ, автоматски ќе се исклучи по 2 минути.
Технички параметри
ЕК тестирање опсег : 0-9999µs
TDS тестирање опсег : 0-4999ppm
Точност : ±2% F. S Temp : 0-99°C&32-212°F, точност±0.1°C
Батерија : CR2032*1 копчето ќелија (не се вклучуваат)
Големина на : 16.19*2.94*1.59(cm)
Операции
1. Отстранете ја заштитната капа.Притиснете за ON/OFF копчето.
2. Потопи метар во вода/решение висина не повеќе од 4cm(Од почетокот на TDS метар).
3. Чекање, додека на екранот се стабилизира,на TDS Метар автоматски да се компензира за температура варијации Откако отчитување е стабилизирана(30-45 секунди).TDS вредност stabillizes 4 секунди, инструмент автоматско заклучување читања.
4.По употреба,се тресат исклучување на водата од вашиот метар или избришете ја со ткиво.
На платина electrode дизајн : ЕК серија на висока чистота platinum сензор дизајн, во целиот опсег на мерење вредност за да се обезбеди точни и стабилна.
Податоците за заклучување : ЕК серија има едноставен мерење вредност заклучување на функцијата, во спроводливост мерење на чекање, притиснете и ДРЖЕТЕ копче на инструмент автоматски се заклучува тековната мерење вредност, уште еднаш копчето, инструментот се враќа на мерење на владата.
Пакетот вклучува
1 x TDS-ЕК Метар
1 x Кожа за носење
1 x англиски упатството за Корисникот
Забелешка
1.Задржи electrode чисти.
2.Не се впие TDS пенкало во вода.
3.Секогаш затворите electrode заштитна капа.
4.Ве молиме да излезе на батерии за долги периоди неискористени.
5.Иако издржливи, на TDS метар е електронски инструмент и треба да се третира со соодветен случај и maintainance.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
DIY Материјали:
Водовод

Поврзани производи