Супер светло 5W E27 110/220V Инфраред LED инфраред тело сензор за светло Бела Светлина, Крушка Светилка Движење Led Сијалица, уреди со покажувач на сијалица, бела
Ново - 21 %

Супер светло 5W E27 110/220V Инфраред LED инфраред тело сензор за светло Бела Светлина, Крушка Светилка Движење Led Сијалица,

Залиха
DEN 474.72
DEN 375.00
Износот:


Супер светло 5 W E27 110/220 V Инфраред LED инфраред тело сензор за светло Бела Светлина, Крушка Светилка Движење Led Сијалица, уреди со покажувач на сијалица бела Карактеристики 1.светлината се врти за 30 секунди по моќ ,а потоа влегува сетилните статусот[light off ]. 2.на амбиентална светлина подолу 6 Лукс (самрак статус),светлината се врти автоматски за 2 минути, секогаш кога постои лице во сетилните област . 3.инфрацрвени сензори опсег е 5 -6meters радиус.тоа се пали за 2 минути секое време и cintinues да светне колку што лицето престојува во сетилните област со повремени движења. 4.инсталација висина е 2-4 метри.сетилните област може да биде нарушена ако инсталацијата е премногу висок или премногу ниски Спецификации Флукс : 350 (lm) Влезен напон : AC85-265 (V) База тип : E27 LED светилка монистра количина : 23 (еез) тело материјал : Пластични Боја Температура : 4000-4500(К) Dimmable : Нема агол на Гледање : 140 Моќ : 5 W Димензии : 60 X85mm водоотпорен : ip20 Тежина : 118 (g) светла Боја : бела Пакет вклучува 1pcs*сензор за светлина

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
5w
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Tightsen-Home
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
E27
Обликот:
Annular
Напон:
90-260V
LED Чип Модел:
SMD3528
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Број на LED Чип:
25 компјутери
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Должина:
60*85mm
Led Сијалица Тип:
Свеќа Сијалица
Работа Tempreture:
-20 до 60°
Температура На Боја:
4000~5000( Бела)2800-3000K(Топло бела)
Материјал:
Пластични
моќност:
5w
LED тип:
LED
Големина:
60*85mm
Прозрачна Флукс:
350 (lm)
Место на Потекло:
Guangdong, Кина копното

Поврзани производи