Neutriherbs лицето лицето маска газирани меур глина маска за навлажнувачки лицето длабоко чистење целото лице маска за убавина, нега на кожата
Ново - 44 %

Neutriherbs лицето лицето маска газирани меур глина маска за навлажнувачки лицето длабоко чистење целото лице маска за убавина,

Залиха
DEN 959.52
DEN 537.00
Износот:


Neutriherbs лицето лицето маска газирани меур глина маска за навлажнувачки лицето длабоко чистење целото лице маска за убавина, нега на кожата 100g
Neutriherbs газирани меур глина маска содржи ефективна газирани меурчиња кој дава нежно масажа својства на кожата, има силна адсорпција афинитет, кој помага да се отстрани прекумерна масло, шминка остатоци и нечистотии во длабочина.
Тоа остава кожата мека, мазна и refresh во само една употреба.
Функција & Ефект на Меур Глина Маска :
Таа има двојна цел на exfoliating како и да биде како физичко чистење.
Тоа не само што ги отстранува отровите и нечистотии од кожата, но, исто така, стегната и тонови на кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта хидрира кожата и помага во кожата регенерација.
Резултатот е здрава кожа која е свилен,осветлувајќи и мека.
Употреба : После миење на лицето, едноставно се применуваат соодветна сума на маска на лицето рамномерно; избегне примена е премногу блиску до очите, ноздрите, и усните. По 2-5 минути, меурчиња ќе се појави. Кога меурчиња разнесено апсолутно, направи пена масажа со малку млака вода за 1-2 минути. Користете го предвидено шпатула за да нежно scrape исклучите меур маска, темелно исплакнете го со млака wate
Пакетот вклучува :
1pc меур глина лицето маска
Претпазливост : не ја користете за оштетена кожа, отворени рани, егзема и сл. За надворешна употреба само, ако се проголта, да се добие медицинска помош. Прекинете да го користите овој производ и прашајте го докторот ако се јавува нервоза. Да се чува вон дофат на Деца. претпазливо користење во чувствителна кожа да се чува на ладно место и да се чува цврсто затворен

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Третман & Маска
Тип:
Перат Маска
Функција:
Масло-контрола,Навлажнувачки,Третман на Акни,Белење
Бренд Име:
NEUTRIHERBS
Сертификат Број:
29-XK-0599
сертификација:
WZTZ
НЕТО-WT.:
100g
Состојка:
Мртвото Море Сол, Глицерин, Хијалуронска Киселина
Употреба:
Целото Лице
Број На Модел На:
001
Пол:
Женски
Формулирањето:
кал
Земја/Регион на Производство:
Кина
Име на производ:
газирани меур глина маска
Употреба складирање живот:
3 Години
Изглед:
кал маска
Тип:
Мие лицето маска
Лицето Маска Тип:
меур глина маска
лицето маска:
Меур Маска
кожата на лицето маски:
длабоко чистење
газирани меур глина маска:
смешни се маскираат
Хидратантна Маска На Лицето:
Масло Контрола Маска
лицето маска убавина:
Мртвото Море Кал Маска

Поврзани производи