HQCAM AHD 5MP Мини AHD Камера OSD мени 1/2.9 CMOS FH8538M +IMX326 Мини AHD Камера Надзор Затворен Камера 2560x2048 поддршка
Ново - 10 %

HQCAM AHD 5MP Мини AHD Камера OSD мени 1/2.9 CMOS FH8538M +IMX326 Мини AHD Камера Надзор Затворен Камера 2560x2048 поддршка

Залиха
DEN 1632.00
DEN 1469.00
Износот:


5, Било увозни давачки и локалните даноци е купувачот одговорност(ние ќе ја објавите вашиот објект надвор како "подарок)" со ниска вредност, така што може да ви помогне да заштедите на данокот.
6, Pls слободно контактирајте со нас во рок од 3 дена, ако сте го добиле било погрешно или погрешни предмети. Ако имате нешто да се чувствувате незадоволни со, ве молиме ни e-mail.3 KG
Димензии (W×H×D)
ПАКЕТ
1 BUC
Камерата (Нормално, ние ќе испратиме без Лого)
ако имате потреба од лого,ве молиме оставете порака во ред. AHD 5 MP е за AHD 5 MP.
4, Сите предмети и додатоци е ново и ќе биде двојно тест beforeshippment.
Answer : ___________________________ Note : * ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земја
* Следниве дел стрелка може да избере да нарачате , ве молиме пратете на продавачот потврдите . Ако користите AHD тестер,ве молиме бидете сигурни дека вашата тестер имаат AHD5 MP еден.
3, Ние ќе ви испратиме следење на број во рок од 24 часа по ставка испратени надвор.AHD 5 MP камера мора да работат со AHD 5 MP еден. Вашиот dvr мора да ги имате локалните AHD 5 MP еден потоа ќе работат.
2, Ние ќе ја објавите вашите елементи од рок од 2 работни дена по исплата потврди.
Продажба, испорака и политика на враќање :
1, ве Молиме да се разбере она што сте ги купиле, ќе треба да го прочитате нашиот ОГЛАС,условите јасно.2,црно/бело 0.0 Megapixal
Ефективни Пиксели
2560x2048(H/V)
ТВ Систем
AHD Еден
Sync Систем
Жичен
Употребливи Осветлување
боја 0 Luxa F1. Ние можеме да се обидуваме се потрудиме да ви помогне. под "локалните" имаат AHD5 M можат да работат.2
S/N Сооднос
≥55d B(AGC Исклучен)
Видео Излез
1ch AV висока резолуција излез
1ch Аудио излез
ЛЕЌА
Фокусна Должина
3.ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА :
1 : Оваа ставка е AHD5 MP камера, AHD еден не е на аналогни еден.( Времето за испорака е околу 5-7 работни дена од EMS , 3-5 дена од DHL,7-21 работни дена од регистарот пошта).45
Електронски Shutter Speed
4/25s~1/45,000 s
BLC
Авто
Се Здобијат Со Контрола
Авто
LED
НИКОЈ
IR Статус НЕ
IR Моќ На
ЦД Авто Контрола
Потрошувачка На Енергија
Напојување
DC12 V ±10%
МЕХАНИЧКИ
Водоотпорна Домување
НИКОЈ
Боја/Материјал
Бела
Cut-доказ Заградата
YES
Операција Температура
под-10℃~ +50℃RH95% Max
Температура На Чување
under20℃~ +60℃RH95% Max
Тежина
0.
Ве молиме отворете го линкот подолу за купување AHD!!!
Главната PCB
FH8538+IMX326 За 5 MP AHD
Оваа сензори е СУПЕР сензор во AHD5 MP
Сензор На Слика
IMX326
DSP
FH8538
Хоризонтална Резолуција
5.
8, Pls ни остави позитивен фидбек ако го цениме нашиот објект и услуги на клиентите,Ние ќе го прават истото за вас.
4 : Ако не знаете што е AHD 5 MP, ве молиме проверете во вашиот dvr menu (мени) за да го проверите опција "Дигитални" времето мора истата слика како мојот фотографијата, ако нема, ќе работат работата.
2 : AHD 5 MP не значи NVR 5 MP, NVR 5 MP е само за IP камера 5 MP. Pls веруваат нас може да ви помогне да го реши проблемот.1 mm опционално)
Леќа Тип
Фиксен
ОПЕРАТИВНА
DAY & NIGHT
Авто
МЦП
YES
2 DNR/3 DNR
YES
Рамка
[email protected]/NTSC 30fps
Singal интерфејс
Една фотографија отпор интерфејс,еден IR-НАМАЛУВАЊЕ на интерфејс ,поддршка фото отпор сигнал и IR-НАМАЛУВАЊЕ на линкови за IR
Баланс На Белата Боја
Авто
Гама Корекција
>R0.(ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да го реши проблемот,Ние сакаме да ви даде добар купување искуство)
7, Сите врати пакет треба да бидат вклучени целосна додатоци на објектот.

Декларираните карактеристики

Сензор Големина:
БЕЗ Адаптер, ЕУ Адаптер, АУ Адаптер, велика БРИТАНИЈА Адаптер, НИ Адаптер
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Фокус:
2.8 mm, 3.6 мм, 6mm, 2.8-12mm(прирачник), 2.1 mm
Агол На Гледање (Степен):
90°
Бренд Име:
HQCAM
IR Растојание(м):
no
Технологија:
Pinhole
Поддржани Оперативни Системи:
No
Сензор:
CMOS
Димензии (L x W x D)(mm):
34*34mm
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 Лу
Складирање:
Никој
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Напојување(V):
DC12V
Број На Модел На:
СЕДИШТЕТО-17871516
Сензор Бренд:
SONY
Инсталација:
страна
Тип:
AHD Камера
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Висока Дефиниција:
5.0 Мегапиксели
Специјални Функции:
OSD мени
Леќа (mm):
3.7 mm
Напојување:
DC 12V
Аудио Излез:
NO
Стил:
мини ahd камера
Големина:
34*34mm
Извор На Енергија Снабдување:
DC12V
Тип:
OSD мени Камера
Минимална Осветлување:
0.1 Лукс
Сензор:
1/2.9 CMOS Сензор FH8538M + IMX326
Style1:
AHD Камера

Поврзани производи