1156 BA15S P21W S25 13 SMD 5050 LED Пак Сигнал Кочница Копија Обратно Паркинг светлина Бела Жолта Црвена Авто Led Сијалица 12V
Ново - 15 %

1156 BA15S P21W S25 13 SMD 5050 LED Пак Сигнал Кочница Копија Обратно Паркинг светлина Бела Жолта Црвена Авто Led Сијалица 12V

Залиха
DEN 71.52
DEN 61.00
Износот:


Боја : Бела/Red/Жолта/Сина Напон : DC12 V Зрак агол : 360° Led Број : 13 Leds Модел : 1156 BA15 S 5050 Употреба : се претвори сигнал светлина,обратен светлина,кочница светлина
100% сосема нов. Ова ќе го направи 360 степени refractor. Зголемување на видливоста при возење во текот на ноќта. Супер ултра сјајна LED,висока ефикасност. Лесна инсталација,без каква било измена треба,само plug &play. За замена на обратен светла,кочница светлина,јачина на светлина. Во споредба со flament светилки,тоа нема топлина излез и исклучително ниска потрошувачка на енергија.
1pcs x 1156 BA15 S 5050 13 Leds LED Сијалица

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Жолта
Wattage:
1W
Интерфејс Тип:
BA15S (1156)
Температура На Боја:
6000K
GX470-Година:
2009 година
Објектот Тежина:
30g
Бренд Име:
FISHBERG
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Име На Модел:
CD323
Тип На Објект:
Паркинг Светла
Lexus Модел:
GX470
Lumens:
100LM
Напон:
DC12V

Поврзани производи