Зебра Силикони Торта Калапи Торта Алатки Cupcake Украси За Печење & Тесто Алатка Фондан Калапи Ватенка Embosser Чипка Мат Торта Матрицата

Зебра Силикони Торта Калапи Торта Алатки Cupcake Украси За Печење & Тесто Алатка Фондан Калапи Ватенка Embosser Чипка Мат Торта

Залиха
DEN 548.64
Износот:


Сите силиконски калап се произведени од страна на храна безбедно силиконски материјал со ФДУ и ЕУ Сертификација.
Овие чипка душеци ќе произведува личности кои изгледаат како рака направено, што го прави брзо и лесно за почетници. Искусниот торта декоратерите ќе биде во можност да се менува и се прилагодува на готовиот бројките за нивните сопствени дизајни.
Функција :
1.Од 0 до 260 C без да се погодени 2.Големина : 96*6mm 3.Ordorless и не-стап 4.Боја : Розова или прилагодено боја 5.Дизајн : Прилагодено или постоечки 6.Свитливи и флексибилни 7.Материјал : 100% храна одделение силиконски

Декларираните карактеристики

Тип:
Торта Алатки
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Материјал:
Силикони
Број На Модел На:
СМ-588
сертификација:
SGS,LFGB,ОД FDA
Торта Алатки Тип:
Габи,
Бренд Име:
АК УМЕТНОСТ ПРИБОР
боја:
Розова или Случаен
Материјал:
храна одделение силиконски
Пакет:
ПП Торба во Плик
ПОВРШИНА:
Непречено без брус, јасна шема
OEM Услуга:
Yes
Тест стандард:
LFGB-SGS/LFGB EUROFINS
Големина:
96*6mm
Количина:
1Piece
Нето тежина:
57g

Поврзани производи