Заварување Алатки Stepless се Прилагоди Соларни Авто Затемнување TIG МИГ Мелење Заварување Шлемови Маска Капа и Очила Алатка УВ/IR Presevation
Ново - 15 %

Заварување Алатки Stepless се Прилагоди Соларни Авто Затемнување TIG МИГ Мелење Заварување Шлемови Маска Капа и Очила Алатка

Залиха
DEN 1102.56
DEN 937.00
Износот:

Заварување Алатки Stepless се Прилагоди Соларни Авто Затемнување TIG МИГ Мелење Заварување Шлемови / Лицето Маска / Електрично Заварување Маска
Спецификации : Главни Карактеристики :
- Автоматско Затемнување заварување Шлемови се дизајнирани за да се заштитат очите и лицата од искра, spatter,ефективно го блокира ултравиолетовите, инфрацрвените, видлива светлина е повеќе лесно да се помине,намалување на штетното зрачење под нормални заварување услови.
- литиум батерија со соларната енергија како бекап.
- доволно за да се маскираат структура на просторот и на многу безбедно, удобно да се носат.
- изборот на заварување и мелење.
- погоден за заварување висока температурата на работа.
- Надвор од завесата квантитетот и прилагодлива чувствителност може да направи оператор операција повеќе пригоден,со упатство ниво поставување функција автоматски промена на светлина за заварување очила.
- лево, десно на држачот може да се избере вистинската големина.
- автоматско затемнување леќа автоматско затемнување, ова е избор кога светлината од бројот на заварување инспекција. Прикажување на Прозорци : 95 x 50mm 42mm Време на Одговор : 0.15 ms ~ 0.2 ms Задржување на Време : 0.4 ms ~ 0.8 ms Ултравиолетова Заштита : Инфрацрвен Заштита : Напојување : Литиум Батерија Напојуван со Соларна направите Резервни копии на Операција температура : - 5℃~ 55℃ за Апликација : Аргон лачно заварување, гас заварување, електрични полирање итн. Производ Тежина : 490 G / 17.28 Унци Производ Димензии (L*W*H) : 270*230*200 ММ / 10.63*9.06*7.87 Инчи Пакет Тежина : 500 G / 17.64 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 270*230*200 ММ / 10.63*9.06*7.87 Инчи Мало Пакување : Да, Општо Кутија

Декларираните карактеристики

Погледнете Област:
-
Напојување:
-
Се Префрлат На Време:
-
Автоматско Затемнување:
No
Број На Модел На:
-
Чувствителност:
-
Соларен Погон:
No
кертриџ големина:
-
Шлем Материјал:
Други

Поврзани производи