(ФАКЕЛ) Палење Серпентина ОЕМ БР:27300-2B010/273012-B1010/27301-2B010/ DQG1276 за Hyundai Kia Моторни 10-11 Kia Soul 1.6 L ОЕМ Квалитет
Ново - 46 %

(ФАКЕЛ) Палење Серпентина ОЕМ БР:27300-2B010/273012-B1010/27301-2B010/ DQG1276 за Hyundai Kia Моторни 10-11 Kia Soul 1.6 L ОЕМ

Залиха
DEN 1199.04
DEN 648.00
Износот:

6 T-GDI 2012/10-2015/12 1591 кзм, 137 KW, 186 PS Цие БИ 1.6 2010/11-2015/12 1591 кзм, 92 KW, 125 КС IX35 LM 1.4 2007/09-2015/12 1396 кзм, 80 KW, 109 КС Цие БИ ШВ ЕД 1.4 CVVT 2011/09-2015/12 1396 кзм, 80 KW, 109 КС Душата СУМ 1. Причина за оштетување на палење серпентина Висок и низок притисок серпентина дефект и.6 2007/10-2011/11 1591 кзм, 90 KW, 122 КС i30 GD 1.6 CVVT 2009/08-2015/12 1591 кзм 97 KW, 132 PS Цие БИ 1.4 CVVT 2012/05-2015/12 1396 кзм, 66 KW, 90 PS Carens III ОН 1.6 2008/02-2012/06 1591 кзм, 90 KW, 122 КС i30 Г.6 GDI 2012/06-2015/12 1591 кзм, 99 KW, 135 КС i40 1.4 2011/11-2015/12 1396 кзм, 73 KW, 99 PS i30 FD 1.4 2008/09-2015/12 1396 кзм, 74 KW, 101 PS i20 PB, PBT 1.6 GDI 2012/03-2015/12 1591 кзм, 99 KW, 135 КС i40 Г.6 2008/02-2012/06 1591 кзм, 85 KW, 116 PS 30 Г.6 CVVT 2010/02-2015/12 1591 кзм, 92 KW, 125 КС Компанија Преглед ·1961 Првата искра plug изграден во Lukou растенијата ·1988/1990 Националната Квалитет Сребрен Медал ·2004-2005 добие ISO/TS16949/ISO14001 сертификација ·2003 година го Купи Delphi (Мексико) растенијата,Иридиум plug воведе ·2006 Купи Делфи НИ искра plug растенијата ·2012 за Продажба на врвот од 100 милиони евра , на кои 50 милиони биле извезени ·2014 претстави ИРИДИУМ ИСКРА ПРИКЛУЧОК +U ИРИДИУМ PLATINUM ИСКРА ПРИКЛУЧОК ЗА ТУРБО ДВОЈНО ПЛАТИНУМ ИСКРА ПРИКЛУЧОК ·Стане Кина прв, светот петтина од искра plug бренд производителот Главниот OE Клиенти (Автомобили) BYD ,CHANGAN, FORD, CHANGAN Mazda, CHERY, FAW ,GEELY, кинескиот ЅИД, HAVAL, JAC, LIFAN, LUXGEN, ГМ 、 ШАНГАЈ ГМ WULING Факел серпентина компанијата има палење серпентина ликвидација, собранието и пополнување опрема увезени од Јапонија и Германија, со висока температура влијание,Трајни, вибрации, брзо стареење, итн.6 2007/09-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Цие БИ ШВ ЕД 1.Епоксидна смола 2.6 CVVT 2010/10-2015/12 1591 кзм, 92 KW, 125 КС Цие БИ Schragheck ЕД 1.6 GDI 2011/07-2015/12 1591 кзм, 99 KW, 135 КС IX20 JC 1.Палење вози модул 4.6 2007/09-2015/12 1591 кзм, 90 KW, 122 КС Цие БИ ШВ ЕД 1.КОДОТ "ГАМА 1.4 2008/02-2015/12 1396 кзм, 80 KW, 109 КС Про Цие БИ ЕД 1.6 CVVT 2009/02-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Душата СУМ 1.6 2007/10-2011/11 1591 кзм, 85 KW, 116 PS i30 FD 1.4 CVVT 2012/05-2015/12 1396 кзм, 73 KW, 100 PS Цие БИ 1.6 GDI 2011/03-2015/12 1591 кзм, 103 KW, 140 КС Veloster FS 1.4 2006/12-2015/12 1396 кзм, 77 KW, 105 PS Цие БИ Schragheck ЕД 1.6 2006/05-2015/12 1591 кзм, 90 KW, 122 КС Про Цие БИ ЕД 1.6 2010/01-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Cerato Stufenheck LD 1.Низок напон ликвидација 6.4 2009/11-2012/06 1396 кзм, 80 KW, 109 КС i30 Г.6 2008/02-2011/11 1591 кзм, 93 KW, 126 PS i30 FD 1.6 CVVT 2010/10-2015/12 1591 кзм, 92 KW, 125 ГЛАСАЧКО место Рио III УБ 1.6 2007/09-2015/12 1591 кзм, 85 KW, 115 КС Цие БИ Schragheck ЕД 1.6 2008/02-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Цие БИ Schragheck ЕД 1. Производ успех со geely, baic, weichai power,Yuchai, cummins, shangchai, dongfeng и други познати претпријатија, меѓу кои gasseries productshave била доделена 4 производ патенти,На обемот на продажбата е прв во пет последователни години.6 2008/02-2015/12 1591 кзм, 90 KW, 122 КС Про Цие БИ ЕД 1.6 2008/02-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Про Цие БИ ЕД 1.6 L DOHC L4 16 V, ENG.Низок напон влезен приклучок 3. DQG1276 палење серпентина производ displa германски емајлирани жица, Јапонија ликвидација машина тој висок притисок enamelled жица е обложена со три слоеви со Низок притисок емајлирани жица 180 ℃ висока температура отпорни германски перфузија машина, Јапонски смола Увезени епоксидна смола под 140 ℃ висока температура Тоа се уште има добар имот Увезени германски автоматско вакуум опрема Сигурен квалитет 1.6 L" Elantra Stufenheck MD, UD 1.6 CVVT 2009/06-2015/12 1591 кзм, 92 KW, 125 КС Cerato II Stufenheck ТД 1.6 CVVT 2010/10-2015/12 1591 кзм, 93 KW, 126 PS Carens III ОН 1.6 2010/11-2015/12 1591 кзм, 99 KW, 135 КС Veloster 1.Висок притисок отпор функцијата принципот на палење серпентина палење серпентина преобразува ниско - dc напон на акумулатор во високо-напонските piezoelectric искра, кој е запален од страна на искра приклучок и испуштање смесата во цилиндар ќе се наплаќа кога основно ликвидација е поврзан.

Декларираните карактеристики

Земја/Регион на Автомобил Производство:
Кина
Палење Тип:
Посебна Палење
Осветленост Дел Број:
27301-2B010 / 273012B010 / 27301 2B010/27301-2B
Тип:
Отворете Магнетно
Производителот Дел Број:
27301-2B000/27301 2B000/273012B000/273012B10
Материјал:
НОВИ 100% Оригинални Внатре Elektrisola Бакарна Жица
Бренд Име:
факелот

Поврзани производи