LIXF ТОПЛА AC 16A 250V 50 до 300 целзиусови степени Степен 3 Pin NC Capillary Термостат за Електрична Рерна

LIXF ТОПЛА AC 16A 250V 50 до 300 целзиусови степени Степен 3 Pin NC Capillary Термостат за Електрична Рерна

Залиха
DEN 174.24
Износот:

CNIM Топла AC 16 A 250 V 50 до 300 целзиусови степени Степен 3 Pin NC Capillary Термостат за Електрична Рерна
Име на производ : Температура Capillary Термостат Материјал : Пластични, Resion, Метална Боја : Како што е Прикажано NC(Нормално Затворен), 50-300 целзиусови степени Степен, 3 Терминали, 56mm Сонда. Специјално дизајнирани за електрични рерна, на оштетениот дел. Име На Производ : Температура Capillary Термостат
Материјал : Пластични, Resion, Метал
Боја : Како Што Е Прикажано
NC(Нормално Затворен), 50-300 целзиусови степени Степен, 3 Терминали, 56mm Сонда.
Специјално дизајнирани за електрични рерна, на оштетениот дел.
Напојување : AC 16 A, 250 V
Темп. Стапка на Промена : 50 - 300 °C
Цевка Главата Големина : 5 х 50мм/ 0.19" x 0.97" (D*L)
Capillary Должина : 70cm/ 27.6"
Capillary Дијаметар : 1mm/ 0.04"
База Димензии : 43 x 33 x 2.7 cm/ 16.9" x 13" x 1.1" (L*W*H)
Pin Големина : 6.4 x 9mm/ 0.25" x 0.35" (L*W)
Вкупната Големина (со Исклучок на Capillary) : 6.8 x 7cm/ 2.67" x 2.75" (D*H)
Нето Тежина : 108g
Пакет Содржина :
1 x Температура Capillary Термостат
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
PEAKMETER

Поврзани производи