BOAOSI 2x T10 LED Грешка Слободни Веѓа Eyelid Сијалица За Hyundai solaris акцент i30 ix35 i20 elantra santa fe tucson getz
Ново - 30 %

BOAOSI 2x T10 LED Грешка Слободни Веѓа Eyelid Сијалица За Hyundai solaris акцент i30 ix35 i20 elantra santa fe tucson getz

Залиха
DEN 267.84
DEN 188.00
Износот:


Спецификација :
Одговара за приклучок : T10/ 168/ W5 W/ 194
Оперативен Напон : 12 V
Долг животен век, до 65,000 часа
Зрак Агол : 360 степени
Тип : 8 SMD Led диоди, 5730 чип
Ќе го замени : W5 W 194 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825 921 906 579
Функција :
Ниска потрошувачка на енергија.
Лесна инсталација, само plug & play.
Мала тежина, долготрајни.
Директна замена на старите светилки со вжарено (без жици)
Постојан Струја LED Драјвер Transforer Со заштита од преоптоварување
Краток спој заштита и во текот температура заштита
Ве молиме проверете го контактот на вашиот автомобил пред ставање на ред
Пакет вклучувајќи : 2 парчиња T10 w5w 8 SMD 5730 висока моќност сијалица

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Кристално Сина, Црвена, Бела, Сина, Розова
За Возило Брендови/Модел:
Hyundai
Објектот Дијаметар:
2.6cm
Бренд Име:
BOAOSI
Тип На Објект:
Ден Светлина
Материјал Тип:
LED & Алуминиум
Hyundai Модел:
Акцент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
царинење светлина
Објектот Тежина:
3g
Име На Модел:
BO9919
автомобил модел 1:
За Hyundai solaris акцент i30 ix35 i20
Автомобил модел:
За Hyundai elantra santa fe tucson getz
Напон:
12V
Година:
Нови

Поврзани производи