1 компјутер/многу Cnc 8мм Линеарна Вратило Хром OD 8мм L 500mm КУПАТИЛА.СИТЕ Круг Челична Прачка Бар Цилиндар Линеарна Железнички
Ново - 5 %

1 компјутер/многу Cnc 8мм Линеарна Вратило Хром OD 8мм L 500mm КУПАТИЛА.СИТЕ Круг Челична Прачка Бар Цилиндар Линеарна Железнички

Залиха
DEN 408.00
DEN 388.00
Износот:


1 компјутер/многу Cnc Линеарна Вратило Хром OD 8мм L 500mm КУПАТИЛА.СИТЕ Круг Челична Прачка Бар Цилиндар Линеарна Железнички
Примена :
Линеарни окно е широко се користат во Машина центри,алатни машини,Прецизност обработка машини,Тешки машини за сечење,Дупчење машини,Мермер сечење машини,Автоматски опрема,Мелење машини,Висока брзина на пренос на опрема,шприцмашини,3d принтер, Мерење опрема. Спецификација :
1.линеарни вратило материјал : Gcr15 челик или 45#челик
2.цврстина : 58-62
3.прецизност : g6
4.грубост : Ra0.4-0.8
5.хард појас длабочина : 2mm-3мм
6.дијаметар : 8mm
7.должина : 500mm
8.заобленоста : не го надмине 0.003 mm
пакет : 1pcs Линеарна Круг Окно
Ние може да се намали било должината според вашиот requriement, ако сакате, ве молиме контактирајте со нас.

Декларираните карактеристики

Должина:
500mm
Дијаметар:
8мм
Број На Модел На:
линеарни окно
Материјал:
Челик
Капацитет На Моторот:
Gcr15
Површина Грубост:
Ра 0.8
Премази:
Хром
Структура:
Појачани окно
Пакет:
1 Компјутер
Дијаметар:
8мм
Должина:
500mm

Поврзани производи