NK Обезглавени Електрична Гитара steinberger стил Модел Сина пукна Бела Боја Пламен јавор Вратот во парк Гитара бесплатен превозот

NK Обезглавени Електрична Гитара steinberger стил Модел Сина пукна Бела Боја Пламен јавор Вратот во парк Гитара бесплатен превозот

Залиха
DEN 17616.00
Износот:


STRING НУТ
43mm Коска Нут
ВРАТОТ
Пламен Дрво со Сатенски Финиш
ВРАТОТ ЗАЕДНИЧКИ
Вдлабнати Топ-на Вратот
ВРАТОТ ГОЛЕМИНА
ШИРИНА :
НУТ
43mm
24 F
58mm
ДЕБЕЛИНА :
1 F
21mm
12Ф
22.5 mm
ПРОФИЛ :
C Форма
РЕШЕТКА РОД
Двојна Акција
FRETBOARD
Пламен Јавор
FRETBOARD РАДИУС
305mm(12")
СЕКИРАЈ МАРКЕРИ
Прозрачна Страна Точки и Прозрачна Пред Dot Инлеи
СКАЛА ДОЛЖИНА
647.7 mm (беа 25,5")
ТЕЛОТО ВРВОТ
ПЕПЕЛ Дрво со Сатенски Финиш
ТЕЛОТО НАЗАД
ПЕПЕЛ Дрво со Сатенски Финиш
ВРАТОТ ПИКАП
Artecsound Humbucker
МАГНЕТ : Alnico 5 ИЗЛЕЗ : 10.0 к ohms
МОСТ ПИКАП
Artecsound Humbucker
МАГНЕТ : Alnico 5 ИЗЛЕЗ : 16.0 к ohms
ПИКАП ПРЕФРЛАТЕ
3 Начин на Ножот се Префрлите со Серпентина Подели на Push-Pull Тон Knob
СЛУЧАЈ
Свирка Торба
ГИТАРА ТЕЖИНА
Прибл. 3.0 kg (6.61 lbs)

Декларираните карактеристики

Големина:
37 inches
Назад / Страна Материјал:
Јавор
пикап:
Пасивни Затворен Тип
Погоден за:
Почетник,Професионални Перформанси,Унисекс,Дома-образование
Бренд Име:
NK
Fingerboard Материјал:
Јавор
Тон Позиција:
24
Тип:
Електрична Гитара
Тело Материјал:
пепел

Поврзани производи