2 парчиња или 3pcs/многу 0.5 mm 24gauge мешани светла боја круг бакарна жица 7m/pc DIY накит завиткување цврста жица бои обложени гајтанот
Ново - 0 %

2 парчиња или 3pcs/многу 0.5 mm 24gauge мешани светла боја круг бакарна жица 7m/pc DIY накит завиткување цврста жица бои обложени

Залиха
DEN 166.08
DEN 166.00
Износот:


Материјал Бои Обложени Бакар Накит Жица Големина
Кол : 0.5 mm-0.02"-24gauge
Должината/гајтанот : Околу 7 m-23ft-7.7 yd Количина
2 spools/многу за вкупно од околу 14m или 46ft или 15yd,
или 3 spools/многу за вкупно од околу 21m или 69ft или 23yd Нето Тежина Приближно 20 g/гајтанот Боја на злато, сребро, голи бакар, темно сина, виолетова, црна, зелена, кафе и црвена Функција лесно да се наведнувам, пресврт, се сече и се стиска дупки, одлична за DIY многу занает, накит материјали, итн. Мешана Боја ДА, ве молам оставете ме порака за секоја боја
answer : ___________________________ note : бакар е голем метал, многу противалергиски и лесно да се наведнувам, ве молиме да се биде внимателен отиде користење на клешти, ова е мртов мек метал.
0.4 mm 26 G мулти-обоени круг месинг накит прстен beading жица 2.75 m/ролна (2.75 м*12) DIY мртвите мека уметност жица гајтанот бесплатен превозот САД$ 6.95 /многу
парчиња / многу
0.3 mm мулти-боја галвански круг бакар накит beading жица 2.75 m/ролна (2.75 м*12) DIY 28 мерач мртвите мека жица гајтанот бесплатен превозот САД$ 5.96 /многу
парчиња / многу
1mm злато позлатен сребрен алуминиум накит занает жица серпентина 10m/ролна (10m*2) мека DIY елоксирани алуминиумски 18 жица бесплатен превозот САД$ 5.96 /многу
парчиња / многу
трговија на големо 55m или 180 метри од 2mm обоен алуминиум занаетчиски мека жица серпентина 12 жица за накит обезбедува бесплатен превозот САД$ 21.34 /многу
feets / многу
бесплатен превозот 1.5 mm 14 мерач мека алуминиум занает жица мешана боја ролни (10m*2) за завиткување и правење на жица накит дизајни US$ 7.32 /многу
парчиња / многу
Природни Жица Завиткан Полиран Крофна Диск Кристал Pendant Аква Сина, Портокалова Морнарица Злато Црвениот Џаспер Ахат Кристал Монистра Оркестарот Pendant US$ 13.22 /многу
парчиња / многу
Природни Аметист Ѓердан, Жица Завиткан Аметист Pendant, Природни Полиран Камен, Виолетова Камен рачно изработени Накит Бесплатен Превозот САД$ 13.29 /парче
3pcs Кристал Жица Завиткан Приврзоци во Бело Злато Позлатен Бронза рачно изработени Вителот и Обликување, Лед Светло Жолта Праска Пурпурна US$ 11.86 /многу
парчиња / многу

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
накит наоди
Објектот Висина:
1cm
Производ Карактеристики:
противалергиски, ' рѓа доказ, не оцрни многу светлина, цврст
Големина:
7m(long)*0.50mm(dia)
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Бакар
Број На Модел На:
PDCW
Накит Наоди Тип:
Жица
Објектот Должина:
7000cm
Објектот Дијаметар:
0.05cm
Објектот Тежина:
21g
Објектот Ширина:
60cm
Тип:
Бакарна Жица, Beading Жица, 0.5 mm-24gauge
боја:
злато, сребро, бакар, црна, зелена, или повеќе обоени
Пакет:
Меур Пакување
Употреба:
одлично за многу DIY накит или уметноста на одлуки
Нето тежина:
0.021 kg
Бруто тежина:
0.1 кг
Е Прилагодена:
Yes
се меша:
Да, ве молиме оставете порака

Поврзани производи