Montre Homme NIBOSI Човек Види 2017 Топ Луксузни Нерѓосувачки Челик Uhren Мажите Relogio Masculino Водоотпорен Мажите Кварц Види Црн Saat
Ново - 60 %

Montre Homme NIBOSI Човек Види 2017 Топ Луксузни Нерѓосувачки Челик Uhren Мажите Relogio Masculino Водоотпорен Мажите Кварц

Залиха
DEN 2398.56
DEN 960.00
Износот:


Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Случај Дебелина:
11.5 mm
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Функција:
Отпорен На Вода,Заврши Календар
Dial Дијаметар:
42mm
Бренд Име:
NIBOSI
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Должина:
8.8 инчен
Движење:
Кварц
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Пол:
Мажи
Број На Модел На:
N2313-1
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Стил:
бизнис
Бендот Ширина:
22mm
Кутија:
15*7*3.5 cm
Движење:
аналогни кварц
Објектот Форма:
Круг
Модел Година:
2017
Специјални Функции:
Хронограф, од Втора рака, Тајмер, водоотпорен
Рамки Fuction:
24 часа време дисплеј
Отпорен на вода длабочина:
30 метри

Поврзани производи