300Mbps Wireless WIFI Адаптер 2.4 GHZ Антена 802.11 G N LAN Мрежи USB Dongle Адаптер QJY99
Ново - 21 %

300Mbps Wireless WIFI Адаптер 2.4 GHZ Антена 802.11 G N LAN Мрежи USB Dongle Адаптер QJY99

Залиха
DEN 146.88
DEN 116.00
Износот:

300 Mbps Wireless WIFI Адаптер 2.4 GHZ Антена 802.11 G N LAN Мрежи USB Dongle Адаптер QJY99
Опис : Карактеристики :
Безжична N300 USB Адаптер е подобрена вмрежување решение обезбедување на највисок пропусен опсег & поголема покриеност.Овој Адаптер лесно се поврзува на вашиот Десктоп или Лаптоп безжични мрежи.Поврзете го вашиот лаптоп или десктоп КОМПЈУТЕР на вашиот постоечки безжичен рутер без жици! 300 Mbps Wireless пренос стапка,носи мазна видео стриминг и онлајн-игра experience The нови мали & стилски Безжичен USB Адаптер ви дава флексибилност да го инсталирате на вашиот КОМПЈУТЕР или Лаптоп во најзгодно за локација се достапни, без трошоците за водење мрежи кабли.Едноставно приклучете го Wi Fi адаптер во вашиот КОМПЈУТЕР или не-wifi лаптоп за да се поврзете со вашиот безжичен рутер! Работи со сите безжични рутери! од СИТЕ обезбедувачи на услуги, inc. O2, Небото, Богородица Медиуми, BT, Talk Talk, AOL, СЕ, Tiscali, и сите други
Оваа Wifi Адаптерот е во согласност со IEEE 802.11 b/g/n стандарди.Работи со сите велика БРИТАНИЈА broadband мрежи providers Packed со моќни PCBA изграден во антената Incorprates најновите Ralink RT 5372 безжична чипсет Hight Перформанси единствен чип дизајн
Брзина : Висока-перформанси 300 Mbps Wi-Fi стап со високи перформанси антена обезбедува голем број и висока трансмисија на податоци стапки.
Технологија : USB wireless dongle 2x2 MIMO технологија ја подобрува ефективни автопат и опсег во текот на постоечки 802.11 b/g/n производи.
Прилагодување : Брз Plug and Play Wi-Fi пристап за вашиот десктоп, лаптоп или таблет.
Безбедност : Напредна безбедност : Поддржува 64/128 WEP, WPA, PA2/WPA-PSK/WPA2-PSK(TKIP/AES).
Поддржува USB 1.0, 1.1 2.0, 3.0 интерфејс
Компатибилност : Целосно компатибилни со редовното работење системи : Windows 10,10.1 (32/64bit), Win8 (32/64bit), Win7 (32/64bit), XP (32/64bit), Macbook, Linux и во согласност со 802.11 b/g/n безжичен стандарди
2 PCB антени со разновидност функционално.
20 MHz/40 MHz пропусен опсег поддршка.
802.11 b : 1, 2, 5.5, 11 Mbps; 802.11 g : 6, 9, 12, 24, 36, 48, 54 Mbps ;
Повеќе BSSID поддршка.
Менаџмент На Енергија
WEP 64/128, WPA,WPA2, TKIP,AES
Обезбедува чиста и безжична околина
Висока Брзина 300 Mbps брзината на трансфер на Податоци
Од суштинско значење за Домашна безжична мрежа
STBC Поддршка за Продолжен Опсег
Наследство и Висока Продуктивност Режими
Обратна Насока Проток на Податоци и Рамка Агрегација
Обезбедува USB 2.0 Hi-Speed интерфејс
Ниска Моќност со Напредно Менаџмент на Енергија
WEP 64/128/152 и WPA/WPA2、WPA-PSK/WPA2-PSK Поддршка
Во согласност со IEEE 802.11 n(draft 2.0), IEEE 802.11 g, IEEE 802.11 b стандарди
Оперативни Системи - Windows 2000/XP/VISTA/WIN 7/LINUX/MACos
Со своите минијатурни Компактна големина USB безжичен адаптер може да седат во една слободна USB порта на вашиот компјутер без distrusting други уреди
Пакетот Вклучува : 1 x Wi Fi USB Адаптер
1 x Возачот ЦД

Декларираните карактеристики

боја:
Други
Бренд Име:
Etmakit
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
300Mbps
Вид:
Надворешни
Адаптер Приклучок:
USB 2.0/1.1
Интерфејс Тип:
USB2.0
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Број На Модел На:
-
сертификација:
-

Поврзани производи