Aomily DIY Daisy Трендафил Цвеќе Торта Чоколадна Силиконски Калап Бонбони Jely Пудинг Мувла Шеќер Фондан Печење Украсување Алатка Bakeware
Ново - 15 %

Aomily DIY Daisy Трендафил Цвеќе Торта Чоколадна Силиконски Калап Бонбони Jely Пудинг Мувла Шеќер Фондан Печење Украсување Алатка

Залиха
DEN 180.48
DEN 154.00
Износот:


Име : Цвет Чипка Силикони Фондан Мувла Се Пече Торта Граница Оркестарот Шеќер Ставете Шлаг Мувла
Материјал : Силикон
Боја s : Случајни
Големина на : (L) X(W) X(H) 11 X9 X1cm /4.33"X3.54"X0.39"(appr.)
Карактеристики
- Идеален бисер декорација за вашиот торта граница.
- Направен од силикон материјал, невкусна, не-токсични, флексибилни, отпорни на прашина, resuable, не-стап и лесно да се чисти.
- Погоден за изработка на торта декорација, леб, косата, желе, подготвува храна, чоколадо и сл.
- Се безбедно да се користи во печки, микробрановите, машина за миење садови, и фрижидер.
- Лесно да се demould и стил променливи.
Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост :
1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела;
2) Користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро;
3) ве Молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња;
4) По печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро;
5) Правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.
Пакет се вклучени :
1 Pc x Фондан Мувла
Напомена :
Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.
Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Декларираните карактеристики

боја:
случаен
Бренд Име:
Aomily
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Силикони
сертификација:
CIQ
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
торта мувла
Непристојни Слика:
No
Сексуално Сугестивна:
No
Тип:
Торта Алатки

Поврзани производи