E-XY 100pcs Ni80 Серпентина Жица Свитканост Prebuilt Серпентина Отпор Електронска Цигара Греење Калеми Жица За DIY RDA РТС Atomizer
Ново - 10 %

E-XY 100pcs Ni80 Серпентина Жица Свитканост Prebuilt Серпентина Отпор Електронска Цигара Греење Калеми Жица За DIY RDA РТС Atomizer

Залиха
DEN 1056.00
DEN 950.00
Износот:


E-XY 100pcs/Пакет NI80 Серпентина Жица Свитканост Prebuilt Серпентина Отпор 20 22 24 26 28 30 GA Греење Серпентина Жица за DIY RDA РТС
Опис
1. Греење жица е феритни железо-хром-алуминиум (Fe Cr Al легура) за употреба во температури до 1400°C (2550°F).
2. На легура се карактеризира со висок resistivity и многу добро оксидација отпор.
3. Типични апликации за греење жица се електрични грејни елементи во високи-температура furnaces за топлина
третман, керамика, стакло, челик, и електроника индустрии.
Ве молиме изберете еден вид на греење калеми жица од листата подолу
NI80 Калеми :
20 GA 0.2 Ω φ3.0mm
22 GA НА 0,4 Ω φ3.0mm
24 GA 0.5 Ω φ3.0mm
26 GA 0.6 Ω φ3.0mm
28 GA 1.3 Ω φ3.0mm
30 GA 1.5 Ω φ3.0mm
ЗАБЕЛЕШКА : актуелната отпор може да се ±0.1 ohm разлика, тоа е нормален опсег
Пакет Содржи :
100* Ni80 Калеми

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Prebuilt Серпентина
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
E-XY Греење Серпентина Жица
Компатибилен Модел:
DIY ATOMZIER
Бренд Име:
E-XY

Поврзани производи