1 Пар Оптички Влакна Медиуми Конвертор 10/100 4 RJ45 1 SC Singlemode Еден Влакна и 10/100 1 RJ45 1 SC Singlemode Единечни Влакна
Ново - 7 %

1 Пар Оптички Влакна Медиуми Конвертор 10/100 4 RJ45 1 SC Singlemode Еден Влакна и 10/100 1 RJ45 1 SC Singlemode Единечни Влакна

Залиха
DEN 923.04
DEN 858.00
Износот:

1 Пар Оптички Влакна Медиуми Конвертор 10/100 4 RJ45 1 SC Singlemode Еден Влакна и 10/100 1 RJ45 1 SC Singlemode Единечни Влакна
100 Mbps авто-преговарање Медиуми Конвертор е мрежа комуникациски уред кој реализација на мазна надградба на мрежата без никакви дополнителни трошоци. Тоа е висока-перформанси, економични и флексибилни решенија за широк спектар на апликации во областа на LAN кампусот мрежа. Таа целосно се согласува да 10 Base-T,100 Base-TX,100 Base-FX и IEEE 802.3 x стандарди, и може да се поврзете со Лице Компјутер, СЕРВЕР, ЦЕНТАР и SWITCH. Тоа може да се постави во полна/half duplex авто-преговарање со manual (рачно), и таа има две пренос на владата : СМ и ММ, и неговиот интерфејс е многу избор оптички влакна конектори и RJ-45 конектор.
Примена
Се применува за да се подготвени да се соочат со 10 M проширени мрежен пропусен опсег 100
Се применува за слики, гласовни и други мултимедијални податоци за интегриран транспорт мрежна точка
Се однесува на компјутер сигнал на пренос потреба од повод широко се користат за компјутер за пренос на мрежа за да се исполнат различни бизнис потреби
Се однесува на кампусот на широкопојасен интернет мрежа, радиодифузни мрежи и интелигентни станбени широкопојасен влакна-на-кат влакна на почетниот за пренос на податоци, со прекинувачи и други компјутерска мрежна опрема може да се комбинираат за да формираат : -синџир, ѕвезда, прстен-тип на мрежа и други компјутерски мрежи
Карактеристики
·Во согласност со IEEE 802.3 10 Base-T стандард.Во согласност со IEEE 802.3 у 100 База-TX/FX стандард
·Во согласност со IEEE 802.3 X стандард
·10/100/100 Mbps порта со полна/half duplex авто-преговарање
·Назад притисок на проток контрола на full duplex
·Извртени пар конектор : NODE/ЦЕНТАР или да се ПРЕФРЛИШ (5 класа UTP)
·Назад притисок на проток контрола за целосна/half duplex IEEE802.3 X
·Автоматска идентификација на MDI/MDI-X крст-линија
·Со високи перформанси 155 Mbps меморија пропусен опсег
·Е во согласност со FCC, 15 КЛАСА ,Ro HS и ознаката CE

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
1+4
Бренд Име:
AUA
Преносот Го Оценувате:
10/100Mbps
Пренос на далечина:
20KM
Влакна Порта:
SC Singlemode Симплекс
Мрежна порта:
RJ45

Поврзани производи