Liitokala За LG Нов HG2 18650 3000mAh батерија 18650HG2 3.6 V празнење 20A Моќ батерии + DIY Никел
Ново - 27 %

Liitokala За LG Нов HG2 18650 3000mAh батерија 18650HG2 3.6 V празнење 20A Моќ батерии + DIY Никел

Залиха
DEN 239.52
DEN 175.00
Износот:

Нарачки обработени навремено плаќање по верификација. Ние ќе ги сноси трошоците за превозот, ако производот (ите) што е (се) не како рекламира. Ние се чека за вашето барање 24 часа на ден.
Почитувани купувачи : Здраво, Добредојдовте на вас! Ова е Liitokala и Vari Core две мулти-функција на Полначот на Aliexpress дистрибутер продавница! Производите се испратени директно во фабриката. Сите елементи МОРА да се врати во оригиналната амбалажа и МОРА да се обезбеди нас со превозот на следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел. Оригиналниот автентични за ставање во промет, со висок квалитет! Ние, исто така претставниците на големите брендови 18650 литиум батерии, 100% земјата на потекло на увозот : NCR18650 B, INR18650-25 RM, INR18650-30 Q, HG2, HE2, HE4, VTC4 и така натаму. Поради разликите во статус и акции на време, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.6 V Номинална капацитет : 3000 m Ah Батерија Струја : 20 A континуирано празнење повеќе од 35a.
Карактеристики : Liitokala HG2 3000m Ah 20 A 35 A на испуштање на енергија на батеријата +DIY Никел Батеријата Име : 18650 цилиндрични литиум-јон батерии Батерија Тип : HG2(LGDBHG21865) капацитетот на Батеријата : 18 * 65 (mm) Батерија материјал : Литиум-јонска (li-ion литиум-јонска батерија) батериски напон : 3. Батеријата Тежина : 47 г Апликација Тип : Инструменти Електронски Цигари модел авиони, автомобили, електрични велосипеди, комуникации Воена Медицинска батеријата. (Освен некои земји и APO / FPO) 2. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Сликите прикажани се не вистински објект и се само за вашиот референца. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Во СВЕТОТ. Вие се согласувате да ги сите погоре-политика предмети наведени по нарачување на aliexpress! 1. Ние ќе го следат испраќање и се backto вас како е можно поскоро со одговор. Ние само брод да се потврди цел адреси. Ограничена гаранција на неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и / или лошо по приемот). Добредојдовте најголемиот дел нарачки, ве молиме да бидат слободни да контакт со сервисот. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Додатоци доаѓаат со гаранција.2 V, испуштање критичниот напон на 2. Полнење и празнење критериуми : 500-1000 пати повисоки отколку на полнење напон од 4. НИЕ ЌЕ ги ВРАТИ ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ВРЕДНОСТ НА ПОБЕДНИКОТ, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ОТКАКО Купувачот и Продавачот ја откажете aliexpress трансакцијата. Ако не сте добиле вашата пратка во рамките на проценетиот дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Вашата цел адресата МОРА да СООДВЕТСТВУВА НА вашиот Превозот адреса. ВРЕМЕТО на ПРЕФРЛУВАЊЕ УСЛУГА е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Неисправни предмети МОРА да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување ако е можно). ИЛИ, можете да изберете да имате замена. Батерија 18650 стабилност е многу добар, широко се користат во главните електронски полиња. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА.

Декларираните карактеристики

боја:
1PCS батерија, 2 ПАРЧИЊА батеријата, 3PCS батеријата, 4PCS батеријата, 6PCS батеријата, 8PCS батеријата, 10PCS батеријата
Замена На Батеријата:
Yes
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
1-10PCS
Број На Модел На:
LGDBHG21865
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
3000MAH
Големина:
65*18mm

Поврзани производи